AS Forum

Forum Grupy Skanlacyjnej: Atom Scanlations.


#1 2009-04-22 00:08:55

martxi

Pan i Władca?!

9286225
Call me!
Skąd: ummm.....I don't know
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 593
Numer GG: 9286225

Rekrutacja + porady

tłumacz - korektor - edytor, chcesz zostać jednym z nich? Chcesz przyśpieszyć wydawanie ulubionej mangi? Chcesz poćwiczyć język albo trenować techniki w programach graficznych? Jeśli masz czas, dodatkowo jesteś otaku i kochasz mangę - AS chętnie przyjmie Cię w swoje progi

Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z Martxi (to jest, ze mną^^') 9286225 | martxi.f@gmail.com | pw - ostatecznie
ewentualnie możesz zawracać głowę Kenowi [K3nsei] - przez pw (on gryzie... xP)
albo napisać tutaj, a my Cię już odnajdziemy...


Dla ludzi chcących dostąpić zaszczytu bytowania i harowania  w AS



Wszyscy
zakładacie konto! To bardzo ważne, mimo wszystko bo inaczej trudno będzie nam zapamiętać co za zadanie dostaliście. Jak już posiądziecie konto możecie pisać do Martxi : 9286225. Tutaj dostaniecie informację co macie zrobić, jak macie zrobić i na kiedy macie zrobić. No ogólnie Martxi wie wszystko, i chętnie się widzą dzieli, ale
nie ma kont na grach on-line
nie szuka partnera/partnerki
nie będzie gadać z 'czym' co nie powie ile ma lat i z kim co ma poniżej 14 lat
Tłumacze vel korektorzy
Są to osobniki, które wykazują się nadmierną pobudliwością jeśli chodzi o języki. Lubią współżyć z słownikami, translatorami i innymi przydatnymi rzeczami. Co ma robić tłumacz? Ha, dobre pytanie! http://www.atom-scans.pun.pl/viewtopic.php?id=171 trzeci post opowiada o wszystkim w bardzo przystępny i prosty sposób. Pokłony dla NiQ, która namęczyła się z tym specjalnie dla WAS!
A korektorzy sprawdzają wypociny tłumaczy, wyłapując swymi wszystkowidzącymi oczkami literówki, błędy, braki przecinków, błędy stylistyczne... itd
Osoba chętna zgłasza się do Martxi i po podaniu nicka dostaje zadanie
Edytorzy
A cóż to za ustrojstwa? Otóż jest to gatunek, który za przyjaciela obrał sobie Gimpa, PhotoShopa i inne programy, które dla przeciętnych wydają się czarniejsza od czarnej magi. Lecz dla tych oto ludzi ten straszne programy to (prawie) całe życie. Przedstawiciele populacji 'edytorzy' zajmują się wstawianiem literek w uporządkowanej formie do mang. Zadanie bardzo trudne, ale dla chcącego nic....
A jak to robić? Jak zostać edytorem w AS? Po pierwsze zastanowić się czy cokolwiek umiem. Po drugie zastanowić się czy cokolwiek umiem. Po trzecie zastanowić się czy chce to robić. Jeśli na te trzy pytanie odpowiedziałeś 'tak' możesz napisać do Martxi.
A tutaj http://www.atom-scans.pun.pl/viewtopic.php?id=171 drugi post kilka porad, tóre wyszukał dla WAS Jamej, pokłony mu za to.

A teraz, jak sprawdzić czy nadaje się na członka AS? Aby to sprawdzić:
tłumacz dostanie zadanie od Martxi
korektor dostanie zadanie od Martxi
edytor dostanie zadanie od Jameja, po przekonaniu Martxi że się nadają

Jak zacząć rozmowę z Martxi?
Napisz ile masz lat, jaki nick, co chcesz robić i czemu ma wybrać właśnie Ciebie a nie kogoś innego.
I pamiętaj tłumaczymy tylko to http://www.atom-scans.pun.pl/viewtopic.php?id=8

A na koniec,
Powodzeniam dajcie z siebie wszystko!


niektórzy to mają zajebiście, wstają jak najwcześniej z rana, aby się więcej poopierdalać...

Offline

 

#2 2009-05-10 22:29:19

NiQusia

Bestia ^^

7546653
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

Poradnik dla tłumaczy



Czyli co macie robić, żeby zadowolić wymagającą ekipę AS

1.    Zrozumienie
Jeśli chcesz się podjąć tłumaczenia, musisz wiedzieć CO tłumaczysz. Tłumaczenie setnego chaptera, jeśli nie wiesz o co chodzi w poprzednich dziewięćdziesięciu dziewięciu, jest raczej niemądre.
2.    Złota zasada
Przeczytaj tekst, który chcesz przetłumaczyć. Jeśli zrozumiałeś/ałaś, ponad 90% bez korzystania ze słownika – bierz się do roboty Jeśli jednak masz problemy, może lepiej się zastanowić czy to dla ciebie odpowiednie zajęcie? Tłumaczenie ma być przyjemnością, nie zabawą ze słownikami!
3.    Słownik też jest twoim przyjacielem!
Jeśli już masz opanowane 90%, co zrobić z pozostałymi 10%? Bierzemy słownik w łapki i szukamy słowa. I nie przeglądamy tylko pierwszej linijki ze znaczeniami! Szukamy takiego, które najbardziej pasuje do kontekstu
4.    Forma
Tłumaczymy mangę, tak? Mangę czyta się z góry w dół, od prawej do lewej [zazwyczaj ]. I tłumaczymy w odpowiedniej kolejności. Wszystko, żeby pomóc edytorom nas zrozumieć. Więc oznaczamy strony, które tłumaczymy, osobne dialogi tłumaczymy w następnych linijkach… co ja będę mówić! Pokażę!
Wejdźcie na przykład… tu! http://www.onemanga.com/Fairy_Tail/117.5/04/ to pierwsza lepsza strona jaką znalazłam. Teraz pokażę, jak powinno wyglądać tłumaczenie tej strony

Strona 4
To było kiedy dołączyłem do Fairy Tail…
… czyli jakieś sześć lat temu
Jajko!
Znalazłem jajko…!
Jajko…? Gdzieś ty na Boga to znalazł?
We wschodniej części lasu!

Widać? Zrozumieliście jak to ma mniej więcej wyglądać? Jak nie, to pisać do mnie, a wytłumaczę jeszcze raz metodą łopatologiczną I tłumaczenie nigdy nie musi być takie, jak w oryginale. Ważne, żeby sens był ten sam i żeby dobrze brzmiało po polsku. O reszcie zadecyduje Korektor [czyli ten, co sprawdza po was].

5.    Najczęściej popełniane błędy
Bardzo mnie denerwuje myślenie „e tam, przecinki, korektor po mnie poprawi”. Otóż nie poprawi, bo korektor też człowiek i ma prawo się mylić. Więc nie zwalajcie całej nieprzyjemnej roboty na biednych ludzi. Po przetłumaczeniu, sprawdźcie czy brakuje gdzieś przecinka!
Pomnożenie wykrzykników. Drodzy Tłumacze. Posługujemy się językiem polskim, tak? I w polskim występują tylko takie dopuszczalne formy wykrzykników i znaków zapytania:
!
!!!
!?
?!
?
???
Koniec. Nie ma „!!” albo „!!!!” albo, nie daj Boże, „!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!” czy jeszcze bardziej rozwinięta wersja. Angielski jest luźniejszy pod tym względem, dlatego w mangach często występują takie wersje. Ale tu Polska, pamiętajcie
Podobna sprawa z wielokropkami. Jest tylko „dwukropek”
czyli  :
i trzykropek [generalnie wielokropek, ale już niech będzie trzy…]
czyli …
I nie znęcajcie się nad czytelnikami, wypisując „………………………”

6.    Jak skończycie tłumaczyć, sprawdźcie wszystko jeszcze raz. Nie chcecie chyba oddać badziewia i podpisać tego swoją ksywą, co?

Tutorial dla tłumaczy przygotowała NiQ. I jak sobie NiQ coś przypomni, to dopisze. Ale mam nadzieję, że jesteście dorosłymi, odpowiedzialnymi ludźmi i dacie sobie radę

Pozdrowienia dla wszystkich tłumaczy AS.

Offline

 

#3 2009-08-03 13:32:15

Seechan

Nowy użytkownik

11790439
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-07-16
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutacja + porady

jamej napisał:

Poradnik dla edytorów




dobra umieszczę to tu bo nie wiem gdzie   
   
co do edytorów  tu możecie  nauczyć się podstaw



http://www.sai-team.net/poradnik_edycji/index.htm




a Tu macie test
http://www.sendspace.com/file/6phqsz

witam czy pierwszy link można dać może w .doc i wrzucić np na rapida? bo mi pisze że to strona która cytuję:

"Witryna zgłoszona jako dokonująca ataków!

Witryna www.sai-team.net została zgłoszona jako witryna stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

         

Tego rodzaju witryny mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.

Niektóre  szkodliwe witryny celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich to witryny, na które nastąpiło włamanie."


Ippai-wa hito sake-o nomi,
Nihai-wa sake sake-o nomi,
Sambai-wa sake hito-o nomu.

Offline

 

#4 2009-08-03 14:23:11

k3nsei

Tyran

Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 394
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutacja + porady

http://www.unblessed.net/guide/main.html

To samo tylko że po ang.


"Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień"
Leń - Jana Brzechwy
Cała prawda o mojej osobie.

Offline

 

#5 2009-08-03 18:41:14

Seechan

Nowy użytkownik

11790439
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-07-16
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutacja + porady

dziękuję.


Ippai-wa hito sake-o nomi,
Nihai-wa sake sake-o nomi,
Sambai-wa sake hito-o nomu.

Offline

 

#6 2009-12-22 18:14:35

 Deymos

Tłumok

7926903
Skąd: Stolyca
Zarejestrowany: 2009-12-22
Posty: 89
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

Konnichiwa!

Zgłaszam się na rekruta, z gatunku tłumacz und korektor. W razie braku ludzi mogę też być edytorem ale pasi mi szczególnie samo tłumaczenie.
Umiem :Podstawy Japońskiego i Zaawansowany Angielski.

Mam szansę na zaczęcie harówki? Jeżeli tak to podrzućcie też gdzie brakuje ludzi.

Pozdrawiam


"Pola horobiru nao chigau, souste wareware ikiru"

Offline

 

#7 2009-12-29 13:29:59

 Akitaki0

Nowy użytkownik

status akitaki0@aqq.eu
8852713
Skąd: P-ń
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

Jeśli potrzebujecie edytorów ja jestem bardzo chętny ;p

Ostatnio nawet sam próbowałem tłumaczyć (i jednocześnie edytować) kilka mang, ale tłumaczenie nie jest dla mnie (a poza tym po jakimś czasie okazywało się, że te mangi są już po polsku, i cała robota do piachu xD)

Offline

 

#8 2010-03-06 22:37:37

moon

Nowy użytkownik

Skąd: Lacus Mortis
Zarejestrowany: 2010-03-06
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Rekrutacja + porady

To ja z milą chęcią dołączę do składu jako tłumacz. Ewentualnie korektor.

kontakt moon789@wp.pl

Doświadczenie - w sumie niezbyt duże.
Chęci - na 1/2 Prince(gdzieś na stronie pisało, że macie to tłumaczyć), Eyeshield21 oraz Witch Hunter'a (czemu już nie wydajecie tej manhuy?)

Moon

Ostatnio edytowany przez moon (2010-03-06 22:39:29)


Velle est posse.

Offline

 

#9 2010-03-16 19:24:19

 Deymos

Tłumok

7926903
Skąd: Stolyca
Zarejestrowany: 2009-12-22
Posty: 89
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

Witajcie
Ciekaw jestem z jakich to powodów wyleciałem, skoro tłumaczyłem się chyba z 2um osobom, że mam nawał pracy i jakiś czas mnie nie bedzie.
No cóż, ciekawa sprawa.

w takim razie, jadziem od nowa, bardzo chętnie po raz drugi  wykonam pracę na to by się dostać z powrotem.


Nie było mnie jakieś 3 tyg... niektórych nie było dużo dłużej, mógłbym jakieś chociaż bardziej wyczerpujące wyjaśnienia dostać?


"Pola horobiru nao chigau, souste wareware ikiru"

Offline

 

#10 2010-03-16 22:05:28

Devil

Boi się „Mrocznego Słoneczka“

15682929
Skąd: Pyskowice
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 251
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

A temat nieobecności warto o nim pamiętać


"A czym jest Tatuś, skoro Mamusia jest Smoczycą...?"

Jest smokiem ^^

Offline

 

#11 2010-03-16 23:47:55

NiQusia

Bestia ^^

7546653
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

Zależy jeszcze komu tłumaczyłeś. Powiadomiłeś Martxi? Napisałeś w nieobecnościach? Bo tam nic nie widzę.
I nie licz na to, że inni będą ci usprawiedliwiać nieobecności. Martxi dała tydzień na "odwalenie swojej działki" czy też zgłoszenie, że się ktoś nie wyrobi. [i chociaż jest straszna i zieje ogniem i zjada dzieci i niewinne dziewice, tak na pewno by zrozumiała, gdybyś wytłumaczył po smoczemu]
I już nie chcę wspominać o nieszczęsnej Medace, którą zaklepałeś już ze 2 miesiące temu i nie ruszyłeś do dzisiaj.
I chociaż nie mam nic przeciwko twojemu powrotowi, tak na przyszłość po prostu pilnuj bardziej "technicznej" strony forum i bądź trochę bardziej odpowiedzialny.

Offline

 

#12 2010-03-17 15:48:47

martxi

Pan i Władca?!

9286225
Call me!
Skąd: ummm.....I don't know
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 593
Numer GG: 9286225

Re: Rekrutacja + porady

No, a poza tym pisałam do Ciebie, że jeśli nadal będziesz zainteresowany powrotem do AS to z miłą chęcią Cię przyjmę. Tyle, że bez obijania się =]
Wyjaśnienie znajdziesz w temacie "Ogłoszenia parafialne"

A i jeszcze, witam z powrotem w AS (=

NiQ, Bestio Przebrzydła - ile razy Ci mówiłam, że dziewic nie jadam? No ile?


niektórzy to mają zajebiście, wstają jak najwcześniej z rana, aby się więcej poopierdalać...

Offline

 

#13 2010-03-17 16:51:19

Jamej

szambonurek

12138444
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 192
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

tak nie jada bo najpierw je zrozdziewicza


ps. nie słuchajcie martxi lepiej wprowadźcie chaos     jak toja robię zazwyczaj
                                                    co złego to nie ja 

Offline

 

#14 2010-03-17 23:43:16

 Deymos

Tłumok

7926903
Skąd: Stolyca
Zarejestrowany: 2009-12-22
Posty: 89
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

W takim razie dzięki


"Pola horobiru nao chigau, souste wareware ikiru"

Offline

 

#15 2010-03-17 23:54:35

NiQusia

Bestia ^^

7546653
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

A ja i tak ci nie wierzę.
Taka smoczyca jak ty, gdy zobaczy jakiegoś BISHIE, to nie ma szans, by przeszła obok niego obojętnie.
O, tyle ci powiem.
I jako twoja córa najukochańsza wiem o tobie wszystko.
I o tej kolekcji bokserek twoich ofiar pod łóżkiem też, o.

Offline

 

#16 2010-03-19 07:56:16

martxi

Pan i Władca?!

9286225
Call me!
Skąd: ummm.....I don't know
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 593
Numer GG: 9286225

Re: Rekrutacja + porady

Zacznijmy od tego, że BISHIE to rodzaj męski. Męski córuś. Więc proszę mi tu nie wmawiać żadnych dziewic. Ja sobie wypraszam ^ ^'

... a o tej kolekcji to nie musiałaś mówić, aż tak otwarcie.


niektórzy to mają zajebiście, wstają jak najwcześniej z rana, aby się więcej poopierdalać...

Offline

 

#17 2010-03-19 13:33:47

Devil

Boi się „Mrocznego Słoneczka“

15682929
Skąd: Pyskowice
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 251
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

No i wszystko wyszło na jaw teraz to zbieram ekipę na polowanie na smoka ktoś chętny ?


"A czym jest Tatuś, skoro Mamusia jest Smoczycą...?"

Jest smokiem ^^

Offline

 

#18 2010-03-20 13:45:04

martxi

Pan i Władca?!

9286225
Call me!
Skąd: ummm.....I don't know
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 593
Numer GG: 9286225

Re: Rekrutacja + porady

Pfff. . . na smoka? Może z widłami mnie będziecie ganiać? I jeszcze kamieniami obrzucać?
Cóż mogę powiedzieć, supcio xD


niektórzy to mają zajebiście, wstają jak najwcześniej z rana, aby się więcej poopierdalać...

Offline

 

#19 2010-04-20 09:52:31

tygrysek__16

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

chcę się zgłosić na tłumacza, nie mam doświadczenia ale dużo wolnego czasu i chęci. umiem angielski na poziomie B1/B2
jestem zainteresowana wznowieniem shaman king lub rozpoczęciem rave master ale może być inna manga pisana w podobnym stylu i na zbliżonym poziomie językowym
kontakt tygrysek__16@wp.pl

Offline

 

#20 2010-04-20 14:43:47

NiQusia

Bestia ^^

7546653
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 476
Punktów :   

Re: Rekrutacja + porady

B1 i B2 to są średnio zaawansowane, tak? To raczej nie powinno być problemu, zrób tylko test i będzie ok, przywitam cię z otwartymi ręcami ^ ^
Tylko błagam, żadnych więcej projektów, bo mnie migrena łapie jak pomyślę o kilku "zaczętych"...
Tygrysku, a myślałeś(aś?) o pracy edytora? ^ ^

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl