AS Forum

Forum Grupy Skanlacyjnej: Atom Scanlations.


#1 2009-08-06 23:29:55

Żuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 15
Punktów :   

Moja propozycja.

Witam.

Chciałbym wam zaproponować pewną rzecz. Większość znanych mi stron tłumaczących mangi wrzuca na raz po 5-20 chapterów(tak mniej więcej) na aktualizację. Przez takie czyny chaptery wychodzą raz na tydzień, miesiąc, a nawet dłużej. Widzę w chatboxie wy macie już kilka/kilkanaście chapterów zrobionych. Tu nasuwa się moje pytanie czy dałoby wrzucać chaptery pojedyńczo? Teoretycznie wam to nie robi różnicy(wrzucenie na sendspace przy moim necie 512 multi 10 mb to około 5minut). Dzięki temu zamiast dostania nowych 10 chapterów FT co 2tygodnie i czytanie w pośpiechu byle szybciej. To dajcie 1 chapter co jeden, dwa dni. Dzięki takim posunięciom fani nie będą pisać z pytaniami kiedy nowy chapter tylko będą wiedzieć, że jak będzie gotów to go dostaną. Nawet patrząc na opcję samodzielnego dodawania chapterów na mange-lib. Edytor lub korektor może sam wrzucić nowy chapter na stronę, jeśli wolić wersję online.

Jeśli przeczytaliście całość to dziękuję i proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie.

Offline

 

#2 2009-08-07 11:15:15

Jamej

szambonurek

12138444
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 192
Punktów :   

Re: Moja propozycja.

nie to ze jest gotowy nie oznacza ze jest gotowy w 100 % często pisze pojedyncza osoba która wykonała swoje zadanie
ps. jak ktoś lubi mangę to poczeka


ps. nie słuchajcie martxi lepiej wprowadźcie chaos     jak toja robię zazwyczaj
                                                    co złego to nie ja 

Offline

 

#3 2009-08-07 19:49:15

Żuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Moja propozycja.

Mam pytanie więc. Jak trwają pracę?

Tłumacz->Korektor->Edytor->Korektor?

Jeśli nawet tak to czy nie musicie wysyłać ich sobie? Jak tak to nawet dawanie linków do nie poprawionych chapterów ucieszy fanów. Poprawione możecie wrzucać na mange-lib. Nawet patrząc takim luźnym okiem.  Tłumaczenie-1dzień, Edycja-2dni. Masz 3 dni. Dajmy korektorowi 1dzień na sprawdzenie masz 5 dni gdy pracuje 1 osoba dziennie. Czyli 1 chapter na tydzień minimum. Ja zaś nie widziałem od was nowego chaptera już długo. Rozumiem wakcje ale nie macie chyba 1 tłumacz, edytora i korektora. Proszę o wyjaśnienie mi tego.

Offline

 

#4 2009-08-07 20:14:34

Nae

Edytor

3684094
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2009-05-16
Posty: 119
Punktów :   

Re: Moja propozycja.

Mimo, że nie mamy 1 tłumacza edytora i korektora to i tak do danego chaptera przydzielony jest tylko po jednym z nich. Ale pomysł z aktualizowaniem na bieżąco uważam za nie taki zły. W moim przypadku jest tak że jak mam dłuższą przerwę w czytaniu danej mangi to już tak nie do końca pamiętam co tam się działo, a i klimat nie ten... . No ale z tym to już trzeba do wyższej administracji ^^

Offline

 

#5 2009-08-07 21:03:50

k3nsei

Tyran

Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 394
Punktów :   
WWW

Re: Moja propozycja.

Ale jak dodajesz niepokolei to i tak bez sensu.


"Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień"
Leń - Jana Brzechwy
Cała prawda o mojej osobie.

Offline

 

#6 2009-08-07 22:27:45

Żuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Moja propozycja.

To czemu nie po kolei robicie chaptery?

Offline

 

#7 2009-08-07 23:06:33

Jim

The Evil One

Zarejestrowany: 2009-07-13
Posty: 71
Punktów :   

Re: Moja propozycja.

Robimy po kolei ;p Ale każdy dostaje wyznaczone zadanie do zrobienia. Kiedy trzy lub więcej osób pracuje nad jedną rzeczą to trwa to dłużej niż jakby jedna osoba zrobiła to jednym ciągiem. Np. Tłumacz ma czas wolny pierwszego dnia wieczorem po dostaniu zadania. Zrobi to tego dnia. Edytor dopiero zajrzy nazajutrz po południu bo wcześniej nie miał czasu. Stwierdzi że się nie pali i zrobi swoją robotę wieczorem. Wyśle to do sprawdzenia ale korektor dopiero rano zajrzy, a czas będzie miał wieczorem. Odeśle kolejnego ranka, edytor odbierze wieczorem, poprawi i wyśle na FTP. Policzyłeś ile dni już minęło? Widzisz nie jest tak że jak profesjonalne studio wszyscy złazimy się w jedno miejsce i systematycznie przez 4 godziny dziennie pracujemy i robota leci płynnie. Są luki wynikające z życia prywatnego. Nie da się tego raczej zmienić ;p Jeśli wciąż uważasz że można lepiej, samouczek angola, naucz się i zapraszamy, zaprezentujesz nam że można szybciej xP


Boga nie ma w domu, jest na urlopie w Vegas.

Offline

 

#8 2009-08-08 00:25:21

Żuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Moja propozycja.

Zobacz co napisałem wcześniej. 1 chapter w tygodniu na luzach zrobiony może być. Natomiast ostatni chapter od was to(na maga-lib), 02.08, a wcześniej 16.07 i to po jednym chapterze. Czyli jeśli was nie jest po jednym na każdym stanowisku to macie 2 chaptery w tygodniu. Nie czepiam się tylko napisałem jak powinno być przez wasze słowa. Nie wiem ile macie gotowych chapterów w folderze czy czymś. Ja mówie o rzeczach widocznych dla zwykłego czytelnika.

Angielskiego z miłą chęcią uczyłbym się od podstawówki i mógłbym czytać i po angielsku i wam pomagać jednakże miałem niemiecki w podstawówce i gimnazjum, a przy takiej nauce bez podstaw to nie ma sensu moim zdaniem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl